„ V podvečer svěcení byly zvony uloženy na platoňák a děvčata z Újezdce a Těšova vůz i zvony vkusně ozdobily. Celá slavnost svěcení se vydařila. Počasí přálo více, než bylo třeba (kolem 30°C). Seřazení průvodu bylo u kaple v Těšově. Uspořádání průvodu si vzali na starost požárníci z Újezdce i Těšova. Účast byla veliká, krojovaných děvčat a dětí tolik, kolik už farnost dávno neviděla. Bylo totiž k slavnosti pořízeno mnoho nových krojů. Nejprve šli žáci nekrojovaní, pak nekrojovaná děvčata a chlapci, 50-ti členná krojovaná kapela s kapelníkem Františkem Škubalem, velká řada krojovaných družiček, potom děvčata v kroji, povoz s vyzdobenými zvony, který táhli krásní opentlení černí koně. Zvony vezl vyšňořený J. Kubík z Těšova. Za zvony šly kmotry zvonů. Kmotrami byly vlastně všechny ženy a dívky z farnosti, ale zastupovaly je z každé obce ženy současných nebo minulých zvoníků a za každou vesnici šla jedna dívka za mládež. Z Újezdce to byla Františka Lekešová, manželka kostelníka Tomáše Lekeše, Marie Šmídová, provdaná dcera kostelníka Cyrila Kovaříka, za děvčata Helena Haluzová. Z Těšova Marie Lisoňková, provdaná dcera zvoníka Josefa Hradeckého, Františka Dleštíková, manželka syna bývalého zvoníka Václava Dleštíka, za děvčata Marie Fojtáchová. Polichno zastupovala Anežka Kašpárková, a za děvčata Hana Urbánková. Z Maršova se zúčastnila Anežka Sukupová a za děvčata Marie Gabrielová. Za kmotrami následovali ministranti a kněží, za nimi dlouhá řada žen. Samo svěcení bylo vykonáno za zákristií, kde bylo vkusně upraveno podium. Všechno bylo přenášeno rozhlasem, takže všichni dobře slyšeli. Dvacetičlenný mužský sbor pod vedením varhaníka J. Kráčmary z Těšova a Aloise Zálešáka z Újezdce zazpíval dvě písně.. ... básně velmi pěkně přednesli M. Pijáková, žačka 4. třídy z Újezdce a Josef Lukašík, žák 5. třídy z Těšova. Po krátké zdravici každá z kmoter poklepala třikrát na zvon a byla s hudbou zazpívána sloka písně přiléhavá k názvu jednotlivého zvonu. Hned po svěcení bylo v kostele slavné Te Deum, zatím co se zvony vytahovaly na věž za doprovodu kapely. Za hodinu se ozvaly jejich krásně laděné hlasy“
-josr-
Nové zvony ve své dílně odlil mistr zvonařský pan Josef Tkadlec z Halenkova u Vsetína. Náklady na ně činily 106 570 Kčs, zvon sv. Jana Křtitel stál 11 800 Kčs (váha 247 kg, tón d2), sv. Marie 12 700 Kčs (váha 256 kg, tón a), sv. Cyrila a Metoděje 11 000 Kčs (váha 255 kg, tón c2), materiál (měď a cín) 31 500 Kč, elektrické zvonění 33 440 Kčs, zbytek další režie se vším spojené.
Poprvé zvony zvonily, k zármutku všech, na poslední cestě horlivého a obětavého varhaníka Aloise Zálešáka.
Zítra, na hodovou neděli, tak trojice zvonů započne další díl své historie.
Zdroje: T. Lekeš, R. Jančář „Újezdec u Luhačovic, dějiny farnosti a obce“, kronika SDH Těšov, filmový záznam ze svěcení zvonů 21.6.1970